ضمانت خرید | ضمانت نامه یا پشتوانه که ریشه آن٬ ضمانت٬ به معنای پذیرفتاری٬ تاوان داری و پایندانی می‌باشد و با عنوان گارانتی و وارانتی نیز شناخته می‌شود٬ آن است که ارائه دهنده خدمات یا فروشنده در مقابل محصول یا خدماتی که ارائه می کند، و معمولاً متعهد می‌شود در صورت نقض ادعای خود، حاضر به تعمیر یا تعویض کالا یا پرداخت مبلغی خواهد شد. نقض عهد زمانی اتفاق می‌افتد که این تعهد به نحوی اجرا نشود، یعنی کالا نقصی داشته باشد یا مطابق میل یا انتظار مشتری نباشد.

ضمانت خرید

وارانتی

این لغت کمی استفاده پیچیده‌تری دارد. وارانتی شباهت زیادی به گارانتی دارد اما معمولاً «در بازه‌های زمانی بیشتر از آن استفاده می‌شود و در آن راه برگشت از تصمیم خرید برای مشتری باز نیست. وارانتی قولی است که معمولاً» بین فروشنده و خریدار – یا تولید کننده و مصرف کننده – گذاشته می‌شود و فروشنده – از طرف تولید کننده – تأکید می‌کند که محصول او در مدت زمان مشخص – که معمولاً از دوره گارانتی بیشتر است – با همان مشخصات اولیه کار می‌کند. تولید کننده معمولاً در مدت زمان وارانتی در صورت بروز مشکل برای محصول هزینه تعمیر یا تعویض قطعات را بعهده می‌گیرد و به این طریق به مصرف کننده اطمینان می‌دهد که در طول مدت وارانتی نیازی به انجام هزینه تعمیرات ندارد.
به تفاوت گارانتی و وارنتی دقت کنید که شما در مدت گارانتی می‌توانید به اصل پول خود برسید اما در مدت وارانتی نه. دقت کنید که خدماتی مانند وارانتی یا گارانتی هر دو به دلخواه تولید کننده یا حتی در پاره‌ای موارد به دلخواه فروشنده برای جلب بیشتر رضایت مشتری می‌باشد که ارائه می‌شود و در واقع الزامی در ارائه آنها وجود ندارد.

پژواک وب

یکی از ضمانت های گروه پژواک وب با دارا بودن کادر مجرب می باشد. هرچند شما در زیر می توانید برخی از نمادها و لوگوها را مشاهده و بررسی نمایید.

ضمانت خرید